1 Wykonanie stron i aplikacji internetowych

1.1 System cms

Idea4net wykonuje strony internetowe, oparte na własnej, autorskiej rodzinie systemów zarządzania treścią cms. Wykorzystanie cms-a, znacząco ułatwia i przyspiesza proces wprowadzania i zmiany treści, pozwalając na proste, niewymagające od użytkownika znajomości technologii sieciowych, wstawianie tekstów i obrazów. Panel systemu posiadaja wygląd i funkcjonalności zbliżoną do powszechnie znanego programu MS Word. Dzięki takiemu rozwiązaniu nauka obsługi systemu cms, zajmuje chwilę, nawet dla klientów nieznających specyfiki rozwiązań sieciowych. Cały system cms wykonany jest w technologii php, MySQL oraz javascript, i dzięki swojej uniwersalności, prostocie budowy i zastosowaniu nowoczesnych technologii pozwala na szybkie wykonanie strony i łatwe dostosowanie do wymagań klientów. System podzielony jest na dwie integralne części, z których część odpowiadająca za wyświetlanie strony i jej zawartości znajduje się na serwerze klienta, część odpowiedzialna zaś za dokonywanie modyfikacji na szczególnie zabezpieczonym serwerze centralnym. Takie rozwiązanie znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa aplikacji, umożliwiając ponadto automatyczny dostęp klientów do wszelkich modyfikacji powstających stale w rozwijanym systemie. Projekt systemu cms jest rozwijany od blisko 2 lat, przechodząc w tym czasie istotne zmiany technologiczne i funkcjonalne. Tak długi okres istnienia projektu, w połączeniu z ponad 50-oma aplikacjami, które działają w oparciu o niego, zapewnia wysoki stopień stabilności jego działania, oraz ergonomię korzystania.Nasz system cms posiada również istotne funkcjonalności związane z wsparciem pozycjonowania strony w przeglądarkach internetowych, skutecznie pomagając w osiąganiu wysokich pozycji, nie tylko strony głównej, lecz także podstron serwisu.

1.2 Proces produkcji strony

Niemal wszystkie strony i inne aplikacje internetowe wykonywane są przez Idea4net w oparciu o rodzinę własnych systemów cms, różniących się od siebie tylko funkcjonalnościami i dopasowaniem do potrzeb konkretnych implementacji. Typowy proces produkcji rozpoczyna się od stworzenia niezmiennych ram graficznych strony, tzw. layout-u, dopasowanego do życzeń i wymagań klienta oraz uwzględnieniem zasad ergonomii i standardów, oraz wpływu budowy strony na skuteczność pozycjonowania w wyszukiwarkach (serch engine optimization – seo). Następnie zaakceptowany projekt graficzny zostaje zakodowany w języku html/xhtml i podpięty do systemu cms. Po umieszczeniu strony na domenie, staje się ona w pełni funkcjonalną aplikacją, w której klient może już wprowadzać i modyfikować treść. Idea4net wspiera także swoich klientów pomocą z zakresu opracowywania treści, fotografii produktowej czy wprowadzania danych (data typing), jak również pomaga w doborze domeny (adresu strony np. www.idea4net.pl), a także udostępnia hosting na swoich serwerach lub pomaga w doborze rzetelnej firmy hostingowej.

1.3 Standardowa strona internetowa

W pełni funkcjonalna strona internetowe oparta o system cms, z unikalnym projektem graficznym dostosowanym do potrzeb i życzeń użytkownika, wykonanym w technologii 2D. Technologie wykorzystane w tworzeniu standardowej strony: html/xhtml, php, MySQL, javascript.

1.4 Zaawansowana strona internetowa

Zaawansowana strona internetowa zawiera funkcjonalności strony standardowej, może być ponadto wzbogacona o elementy grafiki flash, flash-owe galerie sterowane z panelu cms (technologia sterowania flasha przy pomocy xml), wykonanie grafiki w technologii 3D i zaawansowane skrypty javascript.

1.5 Internetowy katalog produktów

Katalog produktów stanowi w ofercie szczególną stronę internetową, posiadająca moduł kategorii i produktów, pozwalającą na umieszczenie w internecie oferty produktów firmy, wskatalogowanej formie. Katalog produktów obsługiwany jest przez bardziej zaawansowany system cms, pozwalając umieszczać opisy i zdjęcia oferty firmy, w poszczególnych kategoriach. Tak jak w przypadku standardowej strony internetowej technologia flash i 3D stanowi możliwe rozszerzenie atrakcyjności wizualnej witryny.

1.6 Sklep internetowy

Sklepy internetowe tworzymy w oparciu o nasz autorski awans przeznaczony do obsługi sklepów internetowych, co stanowi odejście od wcześniejszych realizacji opartych na naszej implementacji open source-owej platformy OsCommerce. Nasze doświadczenia wskazały, że w pełni bezpieczne, niezawodne i wydajne sklepy internetowe oparte być muszą o autorskie systemy cms. Wynikiem 3 lat naszych doświadczeń jest najnowsze dziecko Idea4net system awans, łączący w sobie najnowsze technologie z wieloletnim doświadczeniem w konstrukcji i implementacji rozwiązań e-commerce.

2 Pozycjonowanie

Usługa pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych stanowi ważną pozycje w ofercie Idea4net. Nawet najładniejsza, oryginalna i interesująca strona internetowa przyczyni się do wzrostu sprzedaży i kreacji wizerunku firmy tylko w stopniu odpowiadającym ilości potencjalnych klientów którzy ją zobaczą. W związku z ta oczywistą prawdą, znaczenia nabiera kwestia promocji strony w internecie. Wysoką oglądalność osiągnąć możemy na kilka sposobów z których pozycjonowanie jest zazwyczaj najtańszym, najskuteczniejszym i najtrwalszym. Uzupełnieniem pozycjonowania może być oczywiście umieszczanie adresu serwisu na drukowanych materiałach promocyjnych (ulotkach, wizytówkach, folderach, plakatach czy reklamach wielkoformatowych) oraz zazwyczaj kosztowna reklama w mediach elektronicznych: portalach, stronach tematycznych oraz programach reklamowych takich jak Google AdWords. Jednak to pozycjonowanie, jeżeli wykonywane jest profesjonalnie, generuje w większości przypadków 90% ruchu na stronie. Uważamy, że profesjonalnie wykonana, funkcjonalna i ciekawa strona internetowa to dopiero warunek konieczny na drodze do wzrostu sprzedaży, warunkiem natomiast wystarczającym jest dopiero skuteczne pozycjonowanie, sprawiające że, potencjalni klienci mogą z łatwością znaleźć Państwa stronę w morzu stron konkurencyjnych.W usługę pozycjonowania prowadzoną przez Idea4net, wchodzą działania z zakresu:
• optymalizacja kodu strony (seo – serch engine optimization)
• pomocy w doborze efektywnych słów kluczowych
• optymalizacja treści strony
• zgłoszenie strony do liczących się wyszukiwarek internetowych
• wprowadzenie silnych linków z naszego zaplecza (tzw. power linki)
• katalogowania ręcznego i automatycznego w zasobach internetu
• elementy pr internetowego – pisanie i publikacja artykułów pr-owskich i reklamowych
• ewentualne ułatwiania wymiany linków pomiędzy stronami naszych klientów
• dostarczanie comiesięcznych raportów o pozycjach strony

Skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie jest działaniem długofalowym, jednak już po miesiącu działań widać pierwsze wyraźnie efekty, bezpośrednio przekładające się na liczbę odwiedzin, a co za tym idzie również klientów. Koszt pozycjonowania jest różny w zależności od liczby słów kluczowych oraz liczby i siły stron konkurencyjnych w wyszukiwarkach na wybrane słowa kluczowe.
Biorąc pod uwagę dominująca pozycję wyszukiwarki Google (około 95 % rynku), wysiłki w walce o coraz wyższe pozycje skupiają się na osiąganiu wysokich pozycji właśnie w wynikach Googla, traktując pozostałe wyszukiwarki pomocniczo.

W naszej pracy stosujemy wszystkie niezabronione przez regulamin Googla metody pozycjonowania, co oznacza wysoką skuteczność, bez ryzyka "ukarania naszej strony" przez Google. Ze względu na ryzyko stałej utraty pozycji w indeksie, żadna z metod tzw. black seo, nie jest przez nas stosowana przy pozycjonowaniu stron. Jest to bardzo istotne, gdyż wielu pozycjonerów, stosując niedozwolone metody pozycjonowania, ma na celu jedynie swój krótkotrwały zysk, nie bacząc na długofalowe straty klienta. Stosowanie niedozwolonych metod daje rzeczywiście błyskawiczny wzrost pozycji, który kończy się, niestety, zawsze równie gwałtownym spadkiem lub wręcz permanentnym usunięciem z indeksu.

Korzystanie z naszych usług daje pewność, że częstokroć nieodwracalna kara stosowana przez Google nie stanie się waszym udziałem.

3 Pr internetowy

Pr internetowy jest usługą mającą na celu kreowanie wizerunku firmy w sieci, poprzez pisanie artykułów pr-owskich i ich publikację na odpowiednio dobranych witrynach i portalach, w tym należących do Idea4net, oraz aktywności na tematycznych forach dyskusyjnych. Pr internetowy stanowi działalność pośrednio przekładającą się na wolumen sprzedaży.Internauci bowiem spotykając pozytywne, „bezstronne” opinie i informacje o produktach
firmy, skłonni są częściej do zakupów tych właśnie produktów. W skład usług Pr-owskich wchodzi również copywrighting (w tym również copywrighting produktowy), oraz relacje z targów i innych event-ów. Pr internetowy może ponadto pozytywnie wpływać na pozycjonowanie firmy, bowiem w wielu przypadkach artykuły i wpisy na forum, posiadając unikalną tematyczną treść, generują niezwykle wartościowe linki. Elementy pr-u internetowego są także ważnym elementem oferty pozycjonowania.

4 Media Internetowe - reklama na portalach i witrynach tematycznych i
informacyjnych.


Idea4net tworzy i współtworzy medialne projekty internetowe, takie jak: witryny informacyjne, portale oraz strony tematyczne, oferując powierzchnie pod reklamy banerowe, oraz wspomagając skuteczne pozycjonowanie naszych klientów i ułatwiając prowadzenie intertowego public relations.

5 Usługi graficzne

Dysponując zdolnymi grafikami, świadczymy także usługi graficzne niekoniecznie związane z realizacjami internetowymi:
• projektowanie logotypów
• przygotowanie studium identyfikacji wizualnej
• prezentacje multimedialne
• grafika 3D – projektowanie modeli statycznych i animacji trójwymiarowych

6 Fotografia reklamowa

Dysponując doświadczonym fotografem i profesjonalnym sprzętem wykonujemy fotografie reklamową, również z udziałem modelek, oraz zdjęcia z eventów i pokazów. Wykonane zdjęcia zostają poddane obróbce graficznej podnoszącej ich jakość i tuszującej ewentualne mankamenty. Tak wykonane zdjęcia znajdują zastosowanie zarówno na stronach i sklepach internetowych, jak również drukowanych materiałach promocyjnych i reklamach wielkoformatowych.