Usługa pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych stanowi ważną pozycje w ofercie Idea4net. Nawet najładniejsza, oryginalna i interesująca strona internetowa przyczyni się do wzrostu sprzedaży i kreacji wizerunku firmy tylko w stopniu odpowiadającym ilości potencjalnych klientów którzy ją zobaczą. W związku z tą oczywistą prawdą, znaczenia nabiera kwestia promocji strony w internecie. Wysoką oglądalność osiągnąć możemy na kilka sposobów z których pozycjonowanie jest zazwyczaj najtańszym, najskuteczniejszym i najtrwalszym. Uzupełnieniem pozycjonowania może być oczywiście umieszczanie adresu serwisu na drukowanych materiałach promocyjnych (ulotkach, wizytówkach, folderach, plakatach czy reklamach wielkoformatowych) oraz zazwyczaj kosztowna reklama w mediach elektronicznych: portalach, stronach tematycznych oraz programach reklamowych takich jak Google AdWords. Jednak to pozycjonowanie, jeżeli wykonywane jest profesjonalnie, generuje w większości przypadków 90% ruchu na stronie. Uważamy, że profesjonalnie wykonana, funkcjonalna i ciekawa strona internetowa to dopiero warunek konieczny na drodze do wzrostu sprzedaży, warunkiem natomiast wystarczającym jest dopiero skuteczne pozycjonowanie, sprawiające że, potencjalni klienci mogą z łatwością znaleźć Państwa stronę w morzu stron konkurencyjnych.W usługę pozycjonowania prowadzoną przez Idea4net, wchodzą działania z zakresu:


• optymalizacja kodu strony (seo – serch engine optimization)
• pomocy w doborze efektywnych słów kluczowych
• optymalizacja treści strony
• zgłoszenie strony do liczących się wyszukiwarek internetowych
• wprowadzenie silnych linków z naszego zaplecza (tzw. power linki)
• katalogowania ręcznego i automatycznego w zasobach internetu
• elementy pr internetowego – pisanie i publikacja artykułów pr-owskich i reklamowych
• ewentualne ułatwiania wymiany linków pomiędzy stronami naszych klientów
• dostarczanie comiesięcznych raportów o pozycjach strony


Skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie jest działaniem długofalowym, jednak już po miesiącu działań widać pierwsze wyraźnie efekty, bezpośrednio przekładające się na liczbę odwiedzin, a co za tym idzie również klientów. Koszt pozycjonowania jest różny w zależności od liczby słów kluczowych oraz liczby i siły stron konkurencyjnych w wyszukiwarkach na wybrane słowa kluczowe.
Biorąc pod uwagę dominująca pozycję wyszukiwarki Google (około 95 % rynku), wysiłki w walce o coraz wyższe pozycje skupiają się na osiąganiu wysokich pozycji właśnie w wynikach Googla, traktując pozostałe wyszukiwarki pomocniczo.W naszej pracy stosujemy wszystkie niezabronione przez regulamin Googla metody pozycjonowania, co oznacza wysoką skuteczność, bez ryzyka "ukarania naszej strony" przez Google. Ze względu na ryzyko stałej utraty pozycji w indeksie, żadna z metod tzw. black seo, nie jest przez nas stosowana przy pozycjonowaniu stron. Jest to bardzo istotne, gdyż wielu pozycjonerów, stosując niedozwolone metody pozycjonowania, ma na celu jedynie swój krótkotrwały zysk, nie bacząc na długofalowe straty klienta. Stosowanie niedozwolonych metod daje rzeczywiście błyskawiczny wzrost pozycji, który kończy się, niestety, zawsze równie gwałtownym spadkiem lub wręcz permanentnym usunięciem z indeksu.Korzystanie z naszych usług daje pewność, że częstokroć nieodwracalna kara stosowana przez Google nie stanie się waszym udziałem, daje też gwarancję płatności jedynie za wymierne rezultaty.