O konieczności posiadania firmowej strony internetowej nikogo przekonywać już nie trzeba. Ogromna rzesza internautów w Polsce i na świecie powiększa się dynamicznie każdego dnia. Standardem stało się wyszukiwanie usług, towarów i partnerów biznesowych w internecie. Strona internetowa to, już nie tylko elektroniczna wizytówka przedsiębiorstwa, to coraz częściej dominujący kanał reklamy i dystrybucji dla wielu branż handlu, usług i przemysłu.

 

To co wyróżnia dobrą stronę internetową z rzeszy stron przeciętnych i złych to estatyczna, oryginalna i dopasowana do branży firmy szata graficzna, ergonomiczny układ strony ułatwiajacy dotarcie klientowi do interesujących go treści, ułatwiające pozycjonowanie, zgodne ze standardami kodowanie strony tak by jej treść była także przejrzysta także dla robotów wyszukiwarek, oraz niezawodny, sprawny i intuicyjnie prosty, system zarządzania treścią CMS, pozwalajacy na łatwe modyfikowanie treści strony, dodawanie i edytowanie podstron strony internetowej, a w przypadku bardziej zaawansowanych serwisów na logiczne segregowanie i wyszukiwanie produktów i usług.

 

Idea4net wykonuje strony internetowe, oparte na własnej, autorskiej rodzinie systemów zarządzania treścią cms. Wykorzystanie cms-a, znacząco ułatwia i przyspiesza proces wprowadzania i zmiany treści, pozwalając na proste, niewymagające od użytkownika znajomości technologii sieciowych, wstawianie tekstów i obrazów. Wykonujemy także strony jedynie według najnowszych standardów, ułatwiajac indeksowanie treści przez wyszukiwarki, zapewniając poprawne działanie na wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych, a layout strony wykonując z poszanowaniem zasad ergonomi i estetyki.

 

Idea4net wykonuje strony internetowe, oparte na własnej, autorskiej rodzinie systemów zarządzania treścią cms. Wykorzystanie cms-a, znacząco ułatwia i przyspiesza proces wprowadzania i zmiany treści, pozwalając na proste, niewymagające od użytkownika znajomości technologii sieciowych, wstawianie tekstów i obrazów. Panel systemu posiadaja wygląd i funkcjonalności zbliżoną do powszechnie znanego programu MS Word. Dzięki takiemu rozwiązaniu nauka obsługi systemu cms, zajmuje chwilę, nawet dla klientów nieznających specyfiki rozwiązań sieciowych. Cały system cms wykonany jest w technologii php, MySQL oraz javascript, i dzięki swojej uniwersalności, prostocie budowy i zastosowaniu nowoczesnych technologii pozwala na szybkie wykonanie strony i łatwe dostosowanie do wymagań klientów. System podzielony jest na dwie integralne części, z których część odpowiadająca za wyświetlanie strony i jej zawartości znajduje się na serwerze klienta, część odpowiedzialna zaś za dokonywanie modyfikacji na szczególnie zabezpieczonym serwerze centralnym. Takie rozwiązanie znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa aplikacji, umożliwiając ponadto automatyczny dostęp klientów do wszelkich modyfikacji powstających stale w rozwijanym systemie. Projekt systemu cms jest rozwijany od blisko 2 lat, przechodząc w tym czasie istotne zmiany technologiczne i funkcjonalne. Tak długi okres istnienia projektu, w połączeniu z ponad 50-oma aplikacjami, które działają w oparciu o niego, zapewnia wysoki stopień stabilności jego działania, oraz ergonomię korzystania.Nasz system cms posiada również istotne funkcjonalności związane z wsparciem pozycjonowania strony w przeglądarkach internetowych, skutecznie pomagając w osiąganiu wysokich pozycji, nie tylko strony głównej, lecz także podstron serwisu.

Proces produkcji strony

Niemal wszystkie strony i inne aplikacje internetowe wykonywane są przez Idea4net w oparciu o rodzinę własnych systemów cms, różniących się od siebie tylko funkcjonalnościami i dopasowaniem do potrzeb konkretnych implementacji. Typowy proces produkcji rozpoczyna się od stworzenia niezmiennych ram graficznych strony, tzw. layout-u, dopasowanego do życzeń i wymagań klienta oraz uwzględnieniem zasad ergonomii i standardów, oraz wpływu budowy strony na skuteczność pozycjonowania w wyszukiwarkach (serch engine optimization – seo). Następnie zaakceptowany projekt graficzny zostaje zakodowany w języku html/xhtml i podpięty do systemu cms. Po umieszczeniu strony na domenie, staje się ona w pełni funkcjonalną aplikacją, w której klient może już wprowadzać i modyfikować treść. Idea4net wspiera także swoich klientów pomocą z zakresu opracowywania treści, fotografii produktowej czy wprowadzania danych (data typing), jak również pomaga w doborze domeny (adresu strony np. www.idea4net.pl), a także udostępnia hosting na swoich serwerach lub pomaga w doborze rzetelnej firmy hostingowej.

Standardowa strona internetowa

W pełni funkcjonalna strona internetowe oparta o system cms, z unikalnym projektem graficznym dostosowanym do potrzeb i życzeń użytkownika, wykonanym w technologii 2D. Technologie wykorzystane w tworzeniu standardowej strony: html/xhtml, php, MySQL, javascript.

Zaawansowana strona internetowa

Zaawansowana strona internetowa zawiera funkcjonalności strony standardowej, może być ponadto wzbogacona o elementy grafiki flash, flash-owe galerie sterowane z panelu cms (technologia sterowania flasha przy pomocy xml), wykonanie grafiki w technologii 3D i zaawansowane skrypty javascript.

Internetowy katalog produktów

Katalog produktów to w zasadzie sklep internetowy bez możliwości zamawiania produktów online, stosowany często przez podmioty prowadzące wyłącznie sprzedaż hurtową bądź wykonujące specjalistyczne usługi . Stanowi on w ofercie szczególną stronę internetową, posiadająca moduł kategorii i produktów, pozwalającą na umieszczenie w internecie oferty produktów firmy, wskatalogowanej formie. Katalog produktów obsługiwany jest przez bardziej zaawansowany system cms, pozwalając umieszczać opisy i zdjęcia oferty firmy, w poszczególnych kategoriach. Tak jak w przypadku standardowej strony internetowej technologia flash i 3D stanowi możliwe rozszerzenie atrakcyjności wizualnej witryny.

Strony internetowe wykonujemy w oparciu o nasze autorskie systemy zarządzania treścią, oraz czołowe systemy open source. Do tych ostatnich należą min. cieszące się dużą popularnością strony Getback Kancelaria, Wyroki kredyt we frankach czy Kancelaria Kredyt we Frankach.